Brock Lesnar - życiorys

Brock Lesnar to persona w świecie mieszane sztuki walki rozpoznawalna na całym świecie. Świetny zawodnik którego walki zawsze są pełne ekscytacji oraz niesamowitych technik. Nie zwyczaj przejść obojętnie obok tego zawodnika. dzisiaj postaram się wam delikatnie przybliżyć postać tego zawodnika. Być może historia Lesnara będzie dla kogoś inspiracją. A może po prostu chcecie się dowiedzieć o nim czegoś więcej. Zapraszam do tej krótkiej lektury w której dowiedziecie się jaką drogę przebył i jak stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wojowników na świecie Brock Lesnar.

Brock Edwart Lesnar bo tak ma na imię urodził się 12 lipca 1977 roku w Webster w stanie South Dakota w USA. Sławny głównie jest z pojedynków zapaśniczych i mieszanych sztuk walki. W Stanach Zjednoczonych jest swego rodzaju ikoną. Największą popularność zyskał jakkolwiek za sprawą wrestlingu który w Ameryce jest bardo popularny. Miliony ludzi ogląda to show. W USA jest to wielki biznes.

Brock w 2004 roku opuścił WWE i zaczął próbować swoich sił w NFL. Zaczynał od przedsezonowych meczy w drużynie Minnesota Vikings. aczkolwiek nie został przyjęty do drużyny jako pełnoprawny członek zespołu. W 2005 roku zaplanował popowrócić na stare śmiecie. 130 kilo żywej wagi po raz kolejny pozwoliło mu zdobyć tytuł mistrza WWE po raz drugi. Jak się okazało jego przeznaczeniem jest WWE a nie NFL w którym nie osiągał takich wybitnych wyników.

inaugurcyjne kroki w mieszane sztuki walki

W 2007 roku Lesnar skierował swoje kroki ku mieszane sztuki walki. Jego pierwszym krokiem było podpisanie umowy z Ultimate Fighting Championship (UFC). To Rzecz jasna tam 15 listopada zdobył pas wagi ciężkiej gdzie stoczył pojedynek z Randy'm Coutre'm. Publiczność pokochała Brocka oraz stał się ich nowym ulubieńcem.

W UFC radził sobie nadzwyczaj dobrze. Był niekwestionowanym mistrzem przez więcej niż dwa lata oraz zdążył obronić tytuł 3 razy. Pierwotna walka w czasie której bronił pasa stoczył z Frankiem Mirem gdzie pokonał go swoimi potężnymi ciosami w trakcie drugiej rundy. Kolejna starcie podczas której bronił dostępu do pasa stoczona była z Shanem Carwinem. walka było niezmiernie ciężka dla obydwu stron jakkolwiek Brock zakończył ją w fenomenalny zwyczaj używając techniki duszenia trójkątnego. Gorzej było z trzecią walką podczas której miał obronić swój tytuł. Brazylijski zawodnik zwyczajnie zdominował Lesnara w pierwszej rundzie dzięki swoim perfekcyjnym i niezwykle mocnym ciosom. Cain Velasquez zakończył walkę w pierwszej rundzie tym samym odbierając zwycięski pas z rąk naszego zawodnika.

W 2011 roku Lesnar wydał swoją pierwszą autobiografię pod tytułem "Death Clutch". Książka do dziś cieszy się popularnością i schodzi ze sklepowych pólek jak ciepłe bułeczki.

Warto też dodać iż Brock mierzy aż 191 cm oraz waży przeszło 125 kg gdzie większość to mięśnie. Dużo ludzi twierdzi, że jest najlepiej wyglądającym oraz zbudowanym zawodnikiem MMA na świecie. obecnie Lesnar szlifuje w Minnesota Martial Arts Academy z najsłynniejszymi zawodnikami na świecie. Jego aktualny bilans wynosi 5 wygranych pojedynków i dwie przegrane.