Damian Grabowski - biografia

Doskonały polski zawodnik przez wielu uważany za najlepszego polskiego zawodnika sztuk walki. Jest w tym sporo prawdy. Jest to wojownik niemal perfekcyjny który szokuje techniką jak oraz fizycznym przygotowaniem. W tej krótkiej biografii zobaczycie jak Damian Grabowski zdobył wielokrotne tytuł mistrza Polski oraz jak dochodził do tych wszystkich osiągnięć. Serdecznie zapraszam na ten krótki artykuł.

Damian Grabowski rodził się w 1980 roku 12 maja w Opolu. Grabowski wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski brazylijskim jiu-jitsu. ONiezależnie od tego zdobył także tytuł wicemistrza oraz mistrza europy także w tej samej sztuce walki. Pseudonim jakie dostał od publiki to "Polish Pitbull" wywodzące się z jego oryginalnego stylu walki.
Cała przygoda z MMA oraz ogólnie sportami pojedynki zaczęła się już gdy miał 8 lat czyli nader wcześnie. Zaczynał od zapasów. Po przygodzie z zapasami przerzucił się Karate Kyokushin. Inspiracją na zmianę był film "Krwawy Sport" gdzie Jean Claud Van Damm zainspirował go by zając się właśnie Karate. Po Karate przyszedł czas na Tekwondo i to naturalnie tam osiągnął Początkowe sukcesy. W tym okresie zdobył tytuł Mistrza Polski oraz wygrał Puchar Polski w kategorii Juniorów. Jak widać już od najmłodszych lat zaczął osiągać Pierwsze sukcesy. Smykałkę do tego sportu miał już od małego.
Jeśli chodzi stricte o samo MMA to po raz pierwszy zawalczył na gali Gladiator Series w 2007 roku w Tychach. Jak się domyślacie wygrał swoją starcie. Jak by tego było mało wygrał poprzez TKO i to już w pierwszej rundzie. Pokonał wtedy początkującego na ten moment Pawła Kubiaka. Kolejne starcia Grabowskiego też kończyły się wygraną. Jego dobra passa trwała aż przez 13 starć w trakcie których nikt nie mógł go znokautować bądź chociaż odnieść sukces poprzez decyzję sędziów. Były to trzy lata podczas których wszystkie jego pojedynki kończyły się wygraną.
Początkowa porażka
Jego Początkowa przegrana nastąpiła dopiero w 2010 roku 16 września w czasie gali Bellator Fighting Championships 29. Grabowski doszedł do półfinału gdzie zmierzył się z doświadczonym zapaśnikiem Colem Konradem. Cole dominował przez całą starcie jednocześnie całkowicie wygrywając parter. Przeciwnik Damiana wygrał poprzez jednogłośną decyzję sędziów.
Damian Grabowski jak sami widzicie osiągał wiele sukcesów. Wiele tytułów wylądowało już na jego koncie. aczkolwiek jego największym osiągnięciem jest zwycięstwo na zawodowej gali MMA na Litwie w 2008 roku. Wygrał on wtedy z profesjonalnym zawodnikiem Deividase'm Banaist'em. pojedynek skończył już w pierwszej  rundzie poprzez poddanie.
Nasz polski zawodnik może się pochwalić imponującym rekordem swoich walk. Damian Grabowski wygrał 13 starć gdzie 5 poprzez nokaut albo nokaut techniczny, 7 poprzez poddanie i zaledwie jedną poprzez decyzję sędziów. Przegrana w karierze zawodnika miała miejsce tylko raz a remis przenigdy. Nasz Polski Pitbull to 110 kilogramów żywej wagi i 186 cm wzrostu. w tym momencie intensywnie szlifuje  w Lutadores Opole.